تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ | بازدید: ۷۷۷ بار


کارگاه آموزشی «والدین آگاه؛ کودکان موفق» در اراک برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، کارگاه آموزشی تربیتی «والدین آگاه؛ کودکان موفق» پیش از ظهر امروز با حضور پرشور مردم شهر اراک و با سخنرانی حجت‌الاسلام غلامرضا حیدری ابهری نویسنده مطرح کتب کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی دکتر حصیبی برگزار شد.

 حجت‌الاسلام حیدری ابهری در این مراسم گفت: در اسلام به تربیت دینی و اسلامی کودکان بسیار اهمیت داده شده و بیش از هزار روایت در مورد تربیت کودک از رسول خدا و ائمه معصومین (ع) وارد شده است و در برنامه تربیتی اسلام برای فرزندان، دستورهایی آمده که مراحل پیش و پس از تولد آنها را در بر می‌گیرد.
 نویسنده کتاب کودک و نوجوان افزود: گرایش به خدا و یگانه پرستی در فطرت هر کودکی که چشم به جهان می‌گشاید، نهفته است به طوری که پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید: «هر بچه‌ای بر فطرت اسلام متولد می‌شود مگر، اینکه والدینش او را یهودی یا نصرانی کنند».
 وی تصریح کرد: پدر و مادر کودک باید با مطالعات مستمر خود همواره نیازهای فکری فرزندان خود را شناسایی کرده و از راه صحیح مجهولات و سوالات او را پاسخ گفته و از راه‌های صحیح در تربیت دینی او گام بردارند.
 نویسنده مطرح کتاب کودک و نوجوان افزود: باید افراد را به تدریج با معارف اسلامی آشنا سازیم و من سال‌هاست که با جوانان به ویژه جوانان دانشجو ارتباط دارم و قاطعانه می‌گویم که علی‌رغم برخی آسیب‌ها، نسل جوان در کشور ما نسل علاقمند به دین است.
 حجت‌الاسلام حیدری ابهری با اشاره به تالیف کتاب «شهر ضرب‌المثل‌ها» اظهار کرد: عصاره ادبیات شفاهی و کتبی و چکیده نظم و نثر فارسی در امثال و حکم فارسی است، این گنج عظیم هنوز آن طور که باید و شاید شناخته نشده و از ظرفیت این ذخیره ملی، در امر تربیت و تبلیغ به طور شایسته استفاده نشده است که من تلاش کرده‌ام به سهم خودم، این ثروت ادبی را به حوزه تعلیم و تربیت و تبلیغ نزدیک‌تر کنم.
 این نویسنده کتاب کودک و نوجوان گفت: یکی از ابهاماتی که بچه‌ها با آن روبرو هستند و پیرامون آن سوال دارند، جهنم است و از این رو تصمیم گرفتم این سوال را در یکی از کتاب‌هایم به صورت کودکانه پاسخ دهم. وی افزود: ابتدا می‌خواستم از بهشت حرف بزنم، اما دیدم که جهنم مانع است و تصمیم گرفتم ابتدا از آن سخن بگویم تا در پایان مخاطب با خاطره شیرین بهشت کتاب را تمام کند.
 حجت‌الاسلام حیدری ابهری ادامه داد: از پرسش‌هایی که کودک درباره خدا می‌کند نباید فرار کرد، بلکه باید به این پرسش‌ها جوابی صحیح و ساده و محکم داد.
 به گفته وی با استفاده از برهان نظم با تبیینی ساده و با استفاده از بیان ساده‌ای از نعمت‌های بی‌شمار خداوند که در محیط اطراف کودکان وجود دارد، می‌توان وجود خدا و برخی از صفات او مانند علم، قدرت و مهربانی او را برای کودک اثبات کرد. در ادامه مراسم ضمن برگزاری جلسه پرسش و پاسخ، حجت‌الاسلام حیدری ابهری به سوالات تربیتی والدین پاسخ داد. همچنین در حاشیه این کارگاه آموزشی نمایشگاه پوستر جنگ نرم و نمایشگاه کتاب آثار غلامرضا حیدری ابهری دایر شده بود که با استقبال شرکت کنندگان همراه بود.
 انتهای پیام

بالا