تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ | بازدید: ۷۰۴ بار


«ملاقات در شب آفتابی» از زیر آوار شعاری‌نویسی گریخته است

رحیم مخدومی درباره کتاب «ملاقات در شب آفتابی» گفت: موذنی در این کتاب رندانه از زیر آوار شعاری‌نویسی گریخته و توانسته ضمن دفاع از ارزش‌های دفاع مقدس، رنگ شعارزدگی را از اثر خود بزداید.

 به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رحیم مخدومی، نویسنده، درباره کتاب «ملاقات در شب آفتابی» گفت: این اثر قصه بکری دارد. با اینکه 22 سال از نگارش آن گذشته است، این سوژه هنوز بوی کهنگی نمی‌دهد. به نظرم یکی از دلایل این تازگی این کتاب به ابتکار و خلاقیت نویسنده در طرح متفاوت داستانی بازمی‌گردد.
وی ادامه داد: خاطرات دفاع مقدس غالبا یا مستندنگاری می‌شود یا با قالب‌ریزی در پیرنگ‌های تجربه شده و تکراری تبدیل به داستان می‌شود. هنر نویسنده این کتاب، علی موذنی، در داستان «ملاقات در شب آفتابی» ارائه عین مصاحبه در کپسول داستان است.
 به گفته وی؛ معمولا این قبیل کارها متهم به شعاری‌نویسی می‌شوند؛ زیرا متن مصاحبه یا خاطره به راحتی در دل داستان هضم نمی‌شود، اما موذنی رندانه از زیر آوار شعاری‌نویسی گریخته و توانسته ضمن دفاع از ارزش‌های دفاع مقدس، رنگ شعارزدگی را از اثر خود بزداید.
 مخدومی یادآور شد: داستان دو فصل طلایی دارد که هر دو به همان موضوعی پرداخته که قصه اصلی را به خود اختصاص داده‌اند و آن اقدام غرورآفرین دو جانباز است که هر دو در راه مساعدت به هم به وحدت می‌رسند، اما به دلیل خوابیدن یکی، وحدت گم می‌شود تا این که با پیدایشی دوباره به اوج درخشش خود نائل می‌شود.
 انتهای پیام/

بالا