تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۶ | بازدید: ۵۷۴ بار


سهم «روشنا» از بازار کتاب

به گزارش ستاد خبری پویش مطالعاتی روشنا به نقل از خبرگزاری فارس، هفته دوم آبان 95 نیز همچون هفته‌های گذشته شاهد تسلط حال و هوای حسینی بر بازار کتاب بودیم. کتاب‌های مرتبط با حماسه عاشورایی امام حسین(ع) و یارانشان در این هفته نیز در صدر توجه بازار کتاب بود.

کتاب «اربعین حسینی» اصغر طاهرزاده یکی از کتاب‌هایی است که طی هفته پیش مورد اقبال قرار گرفت و توانست در میان پرفروش‌ها نیز جایی برای خود باز کند. در این کتاب خواننده با مطالبی حول محور پیاده‌روی اربعین و ضرورت این زیارت و اهمیت ان در مناسک دینی روبرو خواهد بود.

در هفته دوم آبان 95 شاهد بودیم کتاب‌هایی که در ششمین پویش مطالعاتی «روشنا» معرفی شده توانستند بیشترین سهم از بازار کتاب را به خود اختصاص دهند. البته حضور کتاب‌های مسابقه کتاب و زندگی و دوره‌های قبل پویش روشنا نیز در میان پرفروش‌ها دیده می‌شود.

پرفروش اول رحمت واسعه

پرفروش دوم سقای آب و ادب - بچه‌های عاشورا

پرفروش سوم انسان 250 ساله - رویای نیمه شب - نامیرا - اربعین حسینی - ملت عشق

مجموعه اشعار «هنوز هم ...» سروده غلامعلی حدادعادل یکی از کتاب‌هایی بود که در هفته گذشته در میان پرفروش‌های کتابفروشی‌ها دیده شد و توانست خود را به مخاطبان نشان دهد. یکی از کتاب‌هایی که در هفته قبل توانست نگاه‌های مخاطبان را به سمت خود جلب کند مجموعه اشعار «گنجشک و جبرئیل» سروده سید حسن حسینی است. «گنجشک و جبرئیل»، مجموعه‌ای از اشعار عاشورایی سید حسن حسینی است، که در قالب آزاد و سپید سروده شده‌اند. این مجموعه حاوی بیست و هفت شعر سپید و چهار شعر نیمایی است و شاعر در هر کدام از این شعرها، از چشم اندازی خاص واقعه عاشورا را منعکس کرده است.

نویسنده اول آیت‌الله بهجت

نویسنده دوم سیدمهدی شجاعی - طاهره ایبد - اصغر طاهرزاده

نویسنده سوم صادق کرمیار - مظفر سالاری - فاضل نظری - الیف شافاک

تنوع نویسندگانی که در هفته دوم آبان 95 به اندازه‌ای بالا بود که از علمای گرانقدر تا نویسنده‌های خارجی در میان آنها دیده شد. نویسنده ترک‌تبار توانست در هفته گذشته با یکی از رمان‌هایش در میان نویسنده‌های پرفروش قرار بگیرد. کتاب «پول» اثر اریک لونرگن با ترجمه احد علیقلیان یکی از کتاب‌هایی بود که هفته پیش در میان پرفروش‌ها دیده شد این کتاب را نشر نو روانه بازار کتاب کرده است.

ناشر اول دفتر تنظیم و نشر آثار آیت‌الله بهجت

ناشر دوم کتاب نیستان

ناشر سوم افق

بالا