تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۲۲ | بازدید: ۵۲۴ بار


کتاب عاشورایی؛ نیازی که باید به موقع و درست پاسخ داده شود/ خارجی‌ها پرفروش‌تر از آثار داخلی

خبرگزاری فارس - گروه کتاب و ادبیات: هفته سوم آبان نود و پنج از آن هفته‌هایی بود که کتاب‌های مرتبط با عاشورا در قالب های مختلف پرفروش بودند. کتاب‌هایی که اغلب زمینه‌ساز شعور حسینی است و از سوی مخاطبان مورد توجه قرار می‌گیرد. پرفروش شدن کتاب‌هایی با مضمون عاشورایی نشان دهنده عطش جامعه نسبت به این موضوعات است و می‌طلبد تا ناشران با دقت بیشتری به خواست مخاطبان توجه کنند تا کتاب‌های کاربردی بیشتری در دسترس مخاطبان قرار بگیرد.

اربعین حسینی و حماسه پیاده‌روی زیارت اربعین اتفاقی است که طی چند سال اخیر با توجه بسیاری انجام می‌شود و میلیون‌ها زائر از سراسر جهان را به کربلای حسین(ع) می‌کشاند. یکی از کتاب‌هایی که به زائران اربعین توصیه می‌شود با خود همراه داشته‌ باشند کتاب «راهنمای مصور زیارتی سفر عراق» است که نشر معروف آن را منتشر کرده است.

در هفته سوم آبان 95 کتاب‌های ششمین پویش مطالعاتی روشنا توانست در صدر جدول پرفروش قرار بگیرند.

ردیف    عنوان
پرفروش اول    رحمت واسعه
پرفروش دوم    سقای آب و ادب
پرفروش سوم    محمد مثل گل بود


ردیف    عنوان
نویسنده اول    آیت‌الله بهجت - سید مهدی شجاعی
نویسنده دوم    غلامرضا حیدری ابهری
نویسنده سوم    جوجو مویز
یکی از کتاب‌هایی که طی دو هفته از ورودش به بازار کتاب توانسته در میان مخاطبان به جایگاهی دست پیدا کند کتاب «کریمانه» شرح دیدارهای رهبر معظم انقلاب با خانواده شهدای استان کرمان است. این کتاب از سوی انتشارات جهادی(صهبا) روانه بازار کتاب شده و باز هم این ناشر توانست اعتماد خوانندگان را به سوی آثار خود جلب کند.

ردیف    عنوان
ناشر اول    کتاب نیستان
ناشر دوم    دفتر تنظیم و نشر آثار آیت‌الله بهجت
ناشر سوم    موسسه جهادی(صهبا) - بوستان فدک - دفتر نشر معارف

برای خواندن اصل خبر در خبرگزاری فارس اینجا کلیک نمایید

بالا