تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۱۴ | بازدید: ۵۳۶ بار


با رحمت واسعه در اربعین حسینی

به گزارش ستاد خبری پویش مطالعاتی روشنا، یکی از کتبی که کارشناسان دینی از جمله حجت الاسلام پناهیان برای مطالعه در ایام اربعین حسینی توصیه کرده بودند، کتاب رحمت واسعه مجموعه بیانات و اشارات حضرت آیت الله بهجت (ره) پیرامون شخصیت امام حسین (ع) و قیام عاشورا، بود.

حجت الاسلام پناهیان در جلسه بازنمایی کتاب رحمت واسعه در مورد این کتاب، این گونه گفته بودند: امیدوارم کسانی که اهل محبت و زیارت امام حسین(ع) و اهل ادب نسبت به اهل‌بیت(ع) هستند، این کتاب را بخوانند. امیدوارم در اربعین، صوت این کتاب، آویزۀ گوش پیاده‌روی‌کنندگان در این مسیر باشد.

از همین رو برخی خوانندگان این کتاب و مخاطبان ششمین پویش مطالعاتی روشنا، کتاب رحمت واسعه را در پیاده روی اربعین بازخوانی و مرور کردند و این مرور و بازخوانی را در شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام منتشر کردند. پویش مطالعاتی روشنا نیز با پاس قدردانی و تشکراز مخاطبین خود، برخی از این مطالب را بازنشر می کند.

1-

خیلی دیده شده که عوام به حرم حضرت ابوالفضل (ع) یا حضرت امیر (ع) آمده اند و با توسل به آنها فورا حاجتشان را گرفته اند.

در کتاب دارالسلام آمده است:

طلبه ای سه حاجت داشت و مدت ها به زیارت حضرت ابوالفضل مشرف می شد.روزی در حالی که در مقابل ضریح با کمال ادب و احترام ایستاده و مشغول زیارت بود،ناگهان دید عده ای از زن های عرب دهاتی با پای برهنه و در حالی که کودک فلجی را به دست گرفته بودند،وارد حرم شدند و هلهله کنان یک دور،گرد ضریح چرخیدند و بیمارشان شفاپیدا کرد و از حرم خارج شدند.

آن طلبه وقتی این صحنه را مشاهده می کند،نزدیک ضریح می آید و می گوید :من چند سال است می آیم و حوایجم برآورده نمی شود، ولی به این عرب های بیابانی این گونه التفات دارید! و با صورت قهر و غضب از حرم بیرون می رود و تصمیم می‌گیرد که دیگر به زیارت آن حضرت نرود.به نجف می رود و در کاروانسرایی منزل میکند.در آنجا به او می‌گویند:خادم شیخ انصاری چند بار سراغ شما را گرفت.وی نزد شیخ می رود.شیخ به او می فرماید:با حضرت ابوالفضل قهر نکن،شما به عرب ها نگاه نکنید.آنها این طور عادت کرده اند.حج می خواهید،نیابت هست.خانه می خواهید، هر خانه را پسندیدید،تهیه می شود. عیال می خواهید، برای شما فراهم می شود. منقول از کتاب #رحمت_واسعه

#حضرت_عباس

#پویش_مطالعاتی_روشنا

2-

همه ی عاشقان حسینی،پیمان میبندیم که با نشانه های مهدوی عازم حرم شویم، برای درخواست ظهور مولایمان #مهدی #منتقم_ثارالله #اربعین #یوسف_زهرا #کوله_پشتی #رحمت_واسعه

3-

حرفی دیگر نیست جز #رحمت_واسعه...

وسعت رحمت این خاندان را گفتن در حد ظرفیت من نیست هرکس خودش داند و....

از من همین قدر ک #اربعین در #کربلا را از همین وسعت گرفتم..... .

پ.ن

#بابای_رئوف

#از_سفر_برگشته

#اربعین

4-

اینکه میگن حسین #رحمت #واسعه است همینه که آدم می بینه نزدیک به بیست میلیون آدم در عرض ده روز میرن به زیارت حرم و همگی خروشان وارد حرم میشن و عرض ادب میکنن و بدون هیچ مشکلی بر میگردن.

بخشهایی از این کتاب رو در طول مسیر پیاده روی خوندن و واقعا لذت بردم.

هر چند دیر شده ولی کتاب خیلی خوبی هست برای پیاده روی اربعین به اونهایی هم که برگشتن پیشنهاد میکنم حتما بخونن و با محتوای ارزشمند و اشارات حضرت آیت الله بهجت در این کتاب راجع به امام حسین آشنا شوند.

بالا