تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۲۰ | بازدید: ۴۸۷ بار


«نقض برجام» بازار کتاب را تکان داد/ «روشنا» همچنان مورد اقبال کتابخوان ها

به گزارش روابط عمومی پویش مطالعاتی روشنا به نقل از خبرگزاری فارس، هفته گذشته و به طور کلی روزهای اخیر یکی از داغ‌ترین اتفاقاتی که در جهان سیاست رخ داده تمدید تحریم‌ها از سوی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بود. این مسئله که ابعاد گسترده‌ای داشت بر بازار کتاب نیز تاثیر گذاشت و زمینه پرفروش شدن کتاب‌هایی را رقم زد که در ارتباط با مسئله برجام نوشته شده بودند.

کتاب «راز آنچه مرقوم داشته‌اند» یکی از آثاری بود که در هفته گذشته مورد توجه قرار گرفت و توانست پرفروش شود. «راز آنچه مرقوم داشته‌اند» عنوان کتابی است که نام آن از عبارت ابتدایی نامه رهبر انقلاب در پاسخ به نامه حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران پس از توافق ژنو در تاریخ آذر 1392 است. نامه‌ای که رئیس جمهور در آن به دستاوردهای توافق ژنو اشاره کرده بود و برای رهبر انقلاب ارسال کرده بود و رهبری نیز با عبارت «دستیابی به آنچه مرقوم داشته‌اید ...» نامه خویش را آغاز کرده بود و از دستیابی به مرقومات داخل نامه تقدیر و تشکر کرده بودند. این کتاب به بررسی توافق ژنو و محصول آن پرداخته و در کنار بررسی این موضوع، تاریخچه مذاکرات هسته‌ای از 1382 تا 1394 را نیز مورد کاوش قرار داده و بررسی کرده است.

در این هفته همچنان شاهد بودیم که کتاب‌های مرتبط با پویش کتابخوانی «روشنا» توانستند پرفروش‌ها را به خود اختصاص دهند.

پرفروش اول رحمت واسعه

پرفروش دوم محمد مثل گل بود

پرفروش سوم نامیرا - سلام بر ابراهیم

شهید سیدمرتضی آوینی یکی از افرادی بود که در هفته گذشته نامش در میان نویسنده‌های پرفروش خودنمایی می‌کرد. سیدمرتضی آوینی که او را «سید شهیدان اهل قلم» خواندند با آثارش در زمینه هنر دست به روشنگری زد و قلم او را طیف بسیاری از روشنفکران اعم از مسلمان و غرب‌زده برنتافتند.

نویسنده اول آیت‌الله بهجت

نویسنده دوم علامرضا حیدری ابهری - اصغر طاهرزاده

نویسنده سوم سید مرتضی آوینی

با توجه به اینکه در آستانه هفته کتاب قرار داریم کتاب‌هایی که در ارتباط با پیامبر رحمت بودند توانستند پرفروش شوند. «قاف» اثر یاسین حجازی که انتشارات شهرستان ادب منتشر کرده و همچنین «محمد(ص) مثل گل بود» اثر حجت‌الاسلام حیدری ابهری که انتشارات بوستان فدک آن را منتشر کرده از جمله آثاری بودند که در هفته گذشته مورد توجه قرار گرفت.

ناشر اول دفتر نشر معارف

ناشر دوم دفتر تنظیم و نشر آثار آیت‌الله بهجت

ناشر سوم شهید کاظمی - لب المیزان - کتاب نیستان

بالا