تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ | بازدید: ۵۸۰ بار


بازار کتاب متاثّر از مناسبت ها و پویش های کتابخوانی

به گزارش روابط عمومی پویش مطالعاتی روشنا به نقل از خبرگزاری فارس، ماه ربیع الاول که وزیدن آغاز می‌کند ازدواج ها هم به اوج خود می‌رسند. «با اجازه بزرگ‌ترها بله!» شامل کتابی است که خاطراتی از خواستگاری به سبک شهدا را روایت می کند و در میان پرفروش‌ها چشم نواز است. کتاب را مسعود دهقانی‌پیشه از سوی نشر نارگل روانه بازار کتاب کرده است.

برشی از متن کتاب:

بعدها خودش برایم تعریف می‌کرد، می‌گفت: «وقتی رفتم جبهه به ورامینی گفتم: حقیقتش من می‌دونم که موندنی نیستم ولی به دختر همسایه‌مون علاقه‌مندم حالا نمی‌دونم چی‌کار کنم، چون اون پدر نداره، تک‌فرزندم هست، منم که مطمئنم شهید می‌شم.» با حالت شوخی به عباس ورامینی گفته‌ بود: "من که قطعا شهید می‌شم و موندنی نیستم، حالا این بندۀ خدا خودش که یتیم بزرگ شده، بخواد بچۀ یتیم هم بزرگ کنه خیلی غم‌انگیزه. هر جوری فکر می‌کنم نمی‌تونم پا پیش بذارم."

پرفروش اول رحمت واسعه - محمد مثل گل بود

پرفروش دوم ریحانه بهشتی - سقای آب و ادب

پرفروش سوم ابووصال - انسان 250 ساله - دوستش داشتم - مثل او باشیم - تن‌تن و سندباد - تاریخ عشق - من پیش از تو - دختری که رهایش کردی - رویای نیمه شب - دختر شینا - بهترین شکل ممکن - طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن

نویسنده اول حجت‌الاسلام حیدری ابهری

نویسنده دوم آیت الله بهجت - جوجومویز

نویسنده سوم اصغر طاهرزاده

اما نکته دیگر در میان آثار پرفروش می توان به «کتابی کوچک برای مادرم» اشاره کرد، این کتابچه حاوی کلمات قصاری است درباره‌ «مادر» که به دو زبان انگلیسی و فارسی به طبع رسیده است؛ برای مثال: «او می‌خندد و وقتی که من می‌خندم او گریه می‌کند، وقتی من گریه می‌کنم او زندگی می‌کند تا وقتی من زندگی می‌کنم چیزی بیش از این نمی‌توانم بگویم جز این که او زندگی می‌کند برای من و من زندگی می‌کنم برای او». انتشارات نغمه نو اندیش این اثر را روانه بازار کتاب کرده است.

ناشر اول بوستان فدک

ناشر دوم دفتر نشر معارف - سوره مهر

ناشر سوم کتاب نیستان - موسسه جهادی(صهبا) - چشمه - افق - دفتر نشر آثار آیت‌الله بهجت - مروارید

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا را کلیک نمایید


بالا