تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۸ | بازدید: ۲,۴۳۵ بار


«تاریخ مستطاب آمریکا» و «بچرخ تا بچرخیم» کتاب دور هفتم؛ پای کتاب طنز به «پویش مطالعاتی روشنا» باز شد

به گزارش گروه فرهنگ و هنر مشرق، کتاب طنز «تاریخ مستطاب آمریکا» نوشته محمد صادق کوشکی و کتاب کودک «بچرخ تا بچرخیم» اثر محمد سرشار به عنوان کتاب هفتمین دوره «پویش مطالعاتی روشنا» معرفی شد.
 
کتاب «تاریخ مستطاب آمریکا» اثری تاریخی است که سعی دارد با زبان طنز تاریخ آمریکا را روایت کند. همچنین کتاب «بچرخ تا بچرخیم» که ویژه کودک و نوجوان نوشته شده، سعی در انتقال مفهوم اعتماد به نفس به کودکان را دارد به عنوان دو کتاب دور هفتم این پویش انتخاب شده که با کاهش قیمت در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
 
بر اساس این گزارش توزیع کتاب‌های دور هفتم این پویش از 20 اسفند آغاز خواهد شد و مخاطبان از همان تاریخ می‌توانند در این پویش شرکت کنند.
 
در دوره جدید این پویش به مانند دوره قبل قرعه کشی به صورت هفتگی انجام خواهد شد و هر هفته به قید قرعه به تعدادی از افرادی که در همان هفته در مسابقه شرکت کرده‌اند، جایزه اهدا می‌شود.
 
تا پیش از آغاز پویش مطالعاتی روشنا ، کتاب‌های «تاریخ مستطاب آمریکا » به همت موسسه «خاکریز ایمان و اندیشه» 23000 جلد و کتاب «بچرخ تا بچرخیم» از نشر «اوج کودک و نوجوان» 1000 جلد راهی بازار کتاب شده بود.
 
کتاب تاریخ مستطاب آمریکا، به قلم محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، به زیور طبع آراسته شده و مازیار بیژنی کاریکاتورهای کتاب را طراحی و اجرا کرده است.

نویسنده، کتاب را در مقدمه این گونه معرفی می کند: «هدف کتاب، آموزش تاریخ نیست بلکه روایت آن است! به همین دلیل هرچه در این کتاب می خوانید "مستند" است! یعنی منابع و اسنادش موجود است! هیچ مطلبی بدون سند نیامده! اما راست و دروغش گردن ما نیست! گردن نویسندگان محترم مطالبی است که نشانی آن ها در انتهای هر مطلب آمده! آن هایی که حال و حوصله تحقیق دارند به منابع مراجعه کنند و آن هایی که بی حال و حوصله اند به ما اعتماد کنند!»
 
کتاب «بچرخ تا بچرخیم» را هم محمد سرشار نوشته است و رسول آذرگون و حسین صفارزادگان، تصویرسازی‌های آن را انجام داده‌اند و مرکز اوج کودک و نوجوان هم کتاب را به چاپ رسانده است.

«بچرخ تا بچرخیم» ماجرای رویارویی یک خانواده ایرانی با زورگویی‌های آقای سام و پسرانش را روایت می‌کند و با ساده‌سازی مفاهیم اقتصاد مقاومتی برای کودکان، آنها را با موضوعاتی مثل تولید داخلی و ساخت وسایل و ابزار بومی، آشنا می‌کند.
 
برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه شرکت در پویش مطالعاتی روشنا به پایگاه اطلاع رسانی rushana.ir مراجعه نمایید.

بالا