تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۰۵ | بازدید: ۴۰۱ بار


برگزیدگان ترویجی خداحافظ سالار معرفی شدند

برگزیدگان بخش ترویجی دهمین دوره پویش «روشنا» با محوریت کتاب «خداحافظ سالار» معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار  ایسنا بر اساس خبر رسیده، دبیرخانه پویش فرهنگی «روشنا» همزمان با برپایی یازدهمین دوره از این پویش، اسامی برگزیدگان برخی بخش‌های دهمین دوره از آن را که با محوریت کتاب «خداحافظ سالار» برگزار شد را اعلام کرد.

بر این اساس در بخش ترویجی باشکاه کتابخوانی محیا و پیام زمانی به عنوان برگزیده اعلام و تقدیر شدند.

در بخش یادداشت نیز جواد فلاحی کمیز، مهرزاد سپاهیان و محمد رضا پورعباس به عنوان برگزیده انتخاب شدند. در بخش اینستاگرامی نیز بهروز دلاور، طاهره حیرانی و سیده زهرا غرابی به عنوان برگزیده معرفی شدند.

پیش از این نیز برگزیدگان بخش اول مسابقه که در قالب کتبی برگزار شده بود در پایگاه اینترنتی پویش معرفی شده است.

کتاب «خداحافظ سالار» نوشته حمید حسام نگارش به صورت داستانی به شرح زندگی شهید حسین همدانی پرداخته است و شروع ماجرای آن از سال 1390 است، که شهید همدانی خانواده خود را در اوج بحران سوریه که دمشق در آستانه سقوط بود، آگاهانه به دمشق می‌برد. بعد از بازگشت به ایران زمانی که سوریه امن و بحران سقوط دمشق کم می‌شود، خانم چراغ‌نوروزی شروع به نوشتن خاطرات کودکی خود می‌کند و به این صورت است که این کتاب با تکنیک بازگشت به گذشته به دهه 40 برمی‌گردد.

زندگی شهید همدانی پر  از حادثه، مجروحیت، گمنامی و کارهای بزرگی بوده که ناشناخته مانده است و بخشی از کتاب به خاطرات و نقش شهید همدانی در تاسیس 3 لشکر سپاه در سال‌های دفاع مقدس، و ماموریت‌های متعددی از جمله حضور وی در آفریقا و نهایتا دفاع از حرم اهل‌بیت در سوریه می‌پردازد.

همه این‌ها در کنار شنیدنی‌های قصه حرم و مقابله با تفکیری‌ها در کتابی به عنوان خداحافظ سالار جمع شده است. این کتاب در قالب این پویش توانست تا 43 نوبت تجدید چاپ شود.

پویش کتابخوانی روشنا در نوبت یازدهم در حال حاضر با محوریت رمان «احضاریه» نوشته علی موذنی درحال برگزاری است.

بالا