تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ | بازدید: ۱۰۶ بار


شمارگان کتاب ادورادو در سال جدید به ۱۵۰۰۰ نسخه رسید

به گزارش مشرق، در حالی دوازدهمین دوره پویش مطالعاتی روشنا با محوریت کتاب «ادواردو»، نوشته بهزاد دانشگر کار خود را آغاز کرده که از ابتدای امسال تا کنون 10000 جلد از آن توسط مخاطبان خریداری شده است.

بنا بر اعلام دبیرخانه پویش مطالعاتی روشنا، 5000 جلد دیگر از این کتاب در دست چاپ است که به زودی در سراسر کشور توزیع خواهد شد.

این کتاب در نمایشگاه کتاب نیز با اقبال خوبی از سوی مخاطبان روبرو شد.

رمان «ادواردو»، زندگی متفاوت یکی از ثروتمندترین مردان جهان، به نام ادواردو آنیلی است که به قلم بهزاد دانشگر، نوشته شده است.

داستان این رمان در قلب اروپا رخ می‌دهد، در کاخ سناتور آنیلی، صاحب کارخانۀ فیات. داستان از آخر زندگی ادواردو شروع می‌شود و سه خط داستانی به هم بافته، در هم می‌تنند و هر چین و شکن این بافته، فصلی از رمان است و داستان را پیش می‌برد.خط اول داستان خود ادواردو است؛ خانواده‌اش، دوستانش، مسلمان‌شدنش، اتفاقاتی که برایش می‌افتد و ظلم‌هایی که مافیای صهیونیستی بر او می‌برند. نمی‌توان از مسلمان شدن ادواردو حرف زد و از دانشجویان پیرو خط امام و امام حرف نزد. انگار ریشۀ استبصار عده‌ای، چون آنیلی به امام بر می‌گردد. تا دهۀ هفتاد کسی دقت نکرده بود آ. ن. که با موهای بور در نماز جمعه، پشت سر حضرت آیت الله خامنه‌ای ایستاده است و در صف اول نماز می‌خواند، پسر سناتور ایتالیایی، امپراطور ثروت و قدرت ایتالیاست. تا همین سا ل‌های اخیر کسی نمی‌دانست ادواردو دقایقی توفیق زیارت و مصاحبت حضرت امام (ره) را داشته است.

خط دوم داستان جریان مستندسازان ایرانی است که برای کندوکاو جریان ادواردو به ایتالیا سفر می‌کنند و اتفاقاتی برای‌شان می‌افتد. جریان سوم داستان هم جریان خبرنگار ایتالیایی است که در فرهنگ خود و بستر زندگی خود به‌دنبال حقیقت جریان می‌گردد. این سه خط در هم می‌تنند و تا پایان داستان به هم می‌رسند.


بالا